Zlatá pravidla péče o vlasy

Všichni máme aspoň jednu známou, která se pyšní dokonale upravenými zdravě vypadajícími vlasy. Její lesklé kadeře by jistě zasloužily hlavní roli v reklamě na vlasové přípravky. Právě ona vstává brzo ráno, aby svým vlasům dopřála výživnou péči, aby si je vysušila a s láskou učesala.

Na rozdíl od této dokonalé dlouhovlasky nejste nikdy spokojené se vzhledem vašich vlasů. Na správnou péči o vlasy nebývá čas ani nálada. Přesto existuje několik jednoduchých kroků, pomocí kterých můžeme zlepšit vzhled a zdraví svých vlasů. Bez ohledu na typ vlasů podívejte se na následující jednoduché tipy a přečtěte si co všechno můžete podniknout pro zdravější a lépe zvládnutelné kadeře.

Mytí vlasů

Jak často si mýt vlasy? Správně byste si vlasy neměli mýt každý den! Dle odborníků v oblasti vlasového poradenství se jedná o nejčastější chybu, kterou všichni opakovaně děláme. Pro zdravý vzhled vlasům stačí mýtí dvakrát, maximálně třikrát za týden. Každodenním mýtím se z vlasů vyplachují přírodní oleje, jež slouží k ochraně pokožky hlavy. Vytváří se tím bludný kruh nadprodukce přírodních olejů, díky čemuž vlasy vypadají mastně a vy máte pocit, že byste si hlavu měli umýt.

Typ vašich vlasů

Při volbě správné vlasové péče byste si měli vzít v úvahu typ vašich vlasů. Frekvence mýtí dost záleží na tom, jak aktivní je váš skalp na výrobu oleje. Třeba kudrnaté vlasy déle vydrží bez mýtí. Zatímco vlasy rovné potřebují být umyté častěji. Současný životní styl také bez pochyb ovlivňuje stav vašich vlasů. Pokud denně chodíte běhat či cvičit v posilovně, pravděpodobně budete častěji potřebovat šampon.

Zkuste suchý šampon

Pokud máte za cíl zredukovat frekvenci mýtí vlasů, nezapomeňte na suchý šampon. Suché šampony snižují množství přírodního oleje na pokožce hlavy a dodává vám pocit luxusně svěžích a zdravých kadeří. Na rozdíl od mýtí vlasů klasickým šamponem suchý šampon osvěží vlasy u kořínků a zároveň udrží veškerou hydrataci, kterou vaše vlasy potřebují.