Vlasová péče za 5 minut

Každý máme občas den, kdy vlasy vypadají, jako by s námi vedly válku. V jaké jsou kondici, je otázka dlouhodobé péče a životního stylu. Strava, kouření a míra hydratace se rychle projevuje na zdraví vlasů a pak ani drahé produkty stav příliš nezachrání. Pokud svým vlasům věnujete dostatečnou péči, existují tipy které je dostanou do top kondice během pár minut.

Správné mytí

Pokud jsou vaše vlasy jsou mastné, krepaté, poletují a nedrží tvar, nezbývá než je rychle umýt. Zabere vám to jen pár minut, použijte kvalitní přírodní nebo profesionální šampon. Chvíli masírujte pokožku hlavy a opláchněte. U suchých vlasů je také možnost spojit dva kroky v jeden a rovnou umýt vlasy kondicionérem, ušetříte tak cenné minuty navíc. Jemné a rychle mastící vlasy by to ale příliš zatížilo. Naneste výživný sprej nebo suchý olej do délek a rychle vyfénujte. Váš účes tak zase oživne a jste připraveni vyrazit z domu za krátkou chvíli.

Místo mytí

Pokud máte opravdu málo času, neb je venku velká zima a vlasy by nestihly pořádně doschnout, použijte raději jen suchý šampon. Ten vlasy vysuší, tak hydratujte konečky suchým olejem nebo sérem. Jestliže máte několik dní nemyté vlasy, nebo ten den prostě nevypadají dobře, vytvořte si účes, který to zakryje. Zkuste volný drdol s pěšinkou na straně, volný cop nebo obyčejný culík, který trochu natupírujte. Budete hned vypadat upraveně a nikdo nepozná, že vlasy potřebují už umýt.

Rychlý styling

Další možností, jak rychle osvěžit účes, i když nemáte čas na mytí vlasů, je použít stylingový přístroj. Jestli vlasy pořád vypadají celkem svěže a nemusíte je schovávat do drdolu, zkuste je prostě rychle vyžehlit nebo natočit. Použijte suchý šampon a ochranný sprej a rychle vyžehlete. Lokny kulmou po celé hlavě by zabraly mnohem více času, ale můžete jen natočit prameny okolo obličeje a účes tak dostane formu během pár chvilky. Na neumytých vlasech bude navíc účes vytvořený stylingovými pomůckami mnohem lépe držet.