Typy vlasů

S určitým typem vlasů se narodíme, nemůžeme ho změnit. Je důležité, abychom svůj typ vlasů znali, každý totiž vyžaduje trochu jinou péči. Pokud se naučíme o své vlasy správně pečovat, nemusí být nevýhody našeho typu téměř znát.

Podle tvaru:

Rovné

Máte pocit, že rovné vlasy jsou nudné a bez života? Nemusí to tak být! Vyžadují sice častější mytí, na druhou stranu jsou odolné a tolik se nelámou. Nemusíte také trávit tolik času stylingem, pokud je nechcete mít vlnité. Váš pomocník je suchý šampon, který zabraňuje zplihnutí.

Vlnité

Vlnité vlasy mají výhodu většího objemu, ale potřebují více upravovat, aby vlny držely tvar. Použijte sprej s mořskou solí, abyste podpořili vlny a získali přirozenou texturu. Můžete také použít tužidlo a vytvarovat vlny při fénování prsty.

Kudrnaté

Vcurly hairlasy plné loken jsou krásné, ale bohužel suché. Vyžadují proto hloubkovou vyživující péči. Dopřejte jim masky a oleje, aby zůstaly pěkně lesklé. Nepotřebují příliš upravovat, ani často mýt. Nechte je po mytí přirozeně uschnout, špatně snáší horký vzduch a kulmování. Mají také tendenci krepatět.

 

 

Podle mastnoty:

Mastné

Potřebují mýt téměř nebo každý den, rychle plihnou. Používejte šampony určené na objem a po umytí je upravujte fénem. Mezi mytím použijte suchý šampon.

Normální

Nepotřebují příliš péče, stačí jim hydratace. Dobře drží tvar po stylingu. Stačí je mýt několikrát týdně.

Suché

Potřebují výživu pomocí olejů a masek, aby vypadaly zdravě. Pokud nevypadají dobře po umytí a krepatí, upravujte je fénem nebo kulmou. Dopřejte jim péči po každém mytí.

Podle hustoty:

Jemné

Jemné vlasy vyžadují časté mytí, používejte šampon na objem, který jim pomůže držet tvar. Celkově na nich účesy nevydrží slouho, používejte na ně suchý šampon, který jim dodá strukturu.

Středně husté

Typ vlasů, který nevyžaduje speciální péči, potřebuje hlavně hydrataci. Celkem snadno se upravuje.

Husté

Sen každé ženy, ne vždy je to však taková výhoda. bývají někdy až moc husté a nepoddajné. Pokud jste majitelkou velmi hustých vlasů, nechte si od kadeřnic poradit účes, který vlasy odlehčí. Těžce se upravují, neobejdete se bez kvalitního tužidla a laku.