Tipy pro zdravě vypadající vlasy

Na přelomu února a března dochází k proměně počasí. Z chladné a suché zimy se dostáváme do teplého a vlhkého jarního období. Se změnou ročních období prochází proměnou i naše vlasy.

Všichni moc dobře víme, jak vypadají vlasy na konci zimy. Jsou slabé a suché, opravdu to není pěkný pohled. Na konci léta však budou vlasy vypadat zdravě, stejně jako naše pokožka. Příprava na změnu ročních období vám pomůže mít lepší vlasy po celý rok.

Optimální vlhkost

Jedním z nejdůležitějších faktorů, když se jedná o vlasovou péči, je správná vlhkost. Celou zimu v období sucha se zabýváte tím, abyste vlasy hydratovali. Ale jakmile se vám to podaří, už je na obzoru jaro. A s jarem související období vlhka. Když se venku otepluje, zvyšuje se vlhkost vzduchu. Ve stejnou chvíli byste tomu měli přizpůsobit i vaši péči o vlasy. To neznamená, že byste měli okamžitě přestat používat kondicionér, stačí jen provést pár drobných změn. Pokud v zimě používáte oplachovou péči jednou týdně, na jaře byste měli vlasům tuto péči dopřát jen každý druhý týden.

Zdravý melír

Vlhkost vzduchu však bude mít úplně jiný vliv pokud jste zvyklí mít ve vlasech barevné proužky melíru. Melírované vlasy mají větší tendenci k tomu být suché a křehké. Obzvlášť v létě, kdy víc času trávíte na sluníčku nebo ve vodě. Proteinové ošetření může pomoci obnovit sílu vlasů a jejich zdravý lesk. Mimo jiné zvažte nákup speciálního kondicionéru pro melírované vlasy.

Dopad slunečních paprsků

Stejně jako sluneční záření přidává na věku pokožce, ovlivňuje také vaše vlasy. Jistě jste si všimli, že vaše vlasy v létě přirozeně zesvětlí, aniž byste použili barvu na vlasy. Zatímco přirozené osvětlení sluníčkem nezpůsobí významné poškození vašich vlasů, přílišné vystavení slunečním paprskům může způsobit vysušení a nežádoucí zesvětlení barvených vlasů. Chcete-li zachovat přirozeně zdravý vzhled vašich vlasů vyzkoušejte šampon či kondicionér s UV ochranou.