Proč používat suchý šampon?

Suchý šampon je jeden z nejlepších vynálezů pro vlasy. Dříve jsme používali všechno možné, když jsme si nestíhali umýt vlasy – dětský zásyp, pudr, škrob a další prášky primárně určené pro něco jiného. Dnes je na trhu spousta druhů suchých šamponů, ale například zásyp můžeme vždy použít, pokud po ruce nic jiného nemáme, funguje také celkem dobře.

Pro mastné a jemné vlasy je suchý šampon spása, dodá jim totiž svěžest mezi mytími. Aplikace je jednoduchá, nasypte nebo nastříkejte šampon ke kořínkům na temeni, za ušima i v týlu, nechte 5-10 minut působit. Poté prsty promasírujte a vyčesejte nebo vyfénujte. Osvěžení účesu není jediné využití pro suchý šampon. Přinášíme vám tipy, na co všechno ho mlžete doma využít.

Zamaskování odrostů

Pokud máte zesvětlené vlasy a ještě jste nestihli dojít ke kadeřníkovi, můžete odrosty zakrýt bílým suchým šamponem. Pokud máte však světlé vlasy přebarvené na tmavo, použijte suchý šampon určený na tmavé vlasy, jinak by odrosty jen zvýraznil. Pokud ho nemáte k dispozici, smíchejte klasický prášek s kakaem.

2. Místo tužidla

Pokud si chcete vytvořit účes na čerstvě umytých vlasech, použijte trochu suchého šamponu, aby účes lépe držel. Také pomůže udržet texturu účesu u jemných vlasů. Budou trochu hrubější a poddajnější při práci s kulmou, žehličkou nebo prsty.

3. Mega objem

Pokud nemáte umyté vlasy a už trochu plihnou, nebo máte jemné vlasy, které objem drží celkově těžko, suchý šampon vám pomůže dosáhnout většího objemu. Naneste ho ke kořínků, masírujte chvíli prsty a vyfoukejte fénem.

4. Zafixování sponek

Pokud vás rozčiluje, jak nedrží pinetky v účesu, potřete je suchým šamponem a nebudou tolik po vlasech klouzat.

5. Matný look

Pokud chcete, aby váš účes byl matný, použijte suchý šampon nejen u kořínků, ale i v délkách. Budete tak mít zajímavější, rozchuchanější účes.

 

 

6. Další nevlasové použití

Suchý šampon můžete použít také jaké deodorizační pudr do bot nebo na koberce a čalouněné povrchy, nebo jako “grip” na ruce při sportu, aby vám tolik neklouzaly. Také si ho můžete v létě nasypat na místa, kde nepoužíváte deodorant, ale potíte se, jako na stehna, podkolenní jamky a další místa.