Ochrana vlasů proti znečištění

V dnešní době žijeme v čím dál tím více znečištěném prostředí. Výpary z aut, agresivní slunce a další faktory negativně působí na naše zdraví. Proto je potřeba dodržovat zdravý životní styl a přiměřeně se znečištění bránit. Jako se snažíme chránit pokožku před škodlivými vnějšími vlivy, stejně tak musíme chránit i vlasy. Jak se tedy bránit?

Smýt nečistoty

Jedním z kroků, jak se bránit škodlivinám z ovzduší, je pravidelně je vymývat z vlasů. Časté použití šamponu nás zbavuje nečistot, které dráždí vlasovou pokožku a zhoršují stav vlasů. Používejte kvalitní šampon bez silikonů a sulfátů. Poté použijte výživný kondicionér nebo masku, které obalí vlasy výživou a ty pak lépe odolají škodlivým nečistotám.

2. Doplňky

Hlavně v letních měsících je důležité chránit vlasy před sluncem. Klobouk, čepice nebo šátek jsou nejen módní doplňky, ale také chrání vlasy před škodlivým slunečním zářením. Noste je také do prašného prostředí, aby se prach a nečistoty neusazovaly ve vlasech a vlasové pokožce, kterou pak dráždí.

3.Ochranný účes

U delších vlasů můžete zvolit účes, který vlasy chrání tak, že do nich nemůžou tolik pronikat nečistoty. Uvažte si před odchodem z domu drdol, cop nebo culík zavázaný gumičkami po celé délce.

4. Ochranný sprej

Na trhu existuje spousta sprejů s UV filtrem, které chrání vlasy před sluncem. Zároveň zabraňují vypadávání a poškození vlasů. Pokud ho nemáte k dispozici, můžete použít ochranný sprej před teplem, který používáte před použitím žehličky na vlasy.

5. Napařování

Po sprše zabalte vlasy do mokrého teplého ručníku a počkejte, až začne chladnout. Pára otevře vlas a může do něj proniknout vlhkost, která se pak uzavře a vlasy jsou lépe hydratované. Pak do nich tolik nepronikají škodlivé látky.

6. Olejový zábal

Jednou za čas si také udělejte zábal z kokosového nebo olivového oleje. Před mytím ho naneste rovnoměrně do vlasů, zabalte do ručníku nebo igelitu a nechte působit alespoň půl hodiny. Důkladně vymyjte, ať ve vlasech nezůstanou žádné zbytky oleje. Jinak by se naopak nečistoty na vlasy lepily a oslabovaly je.