Oblíbené účesy ve světě

Každý národ má svoje charakteristické účesy, které podkreslují jeho identitu a styl. Vychází částečně ze zeměpisných podmínek, druhů vlasů a stylu daného národa.

Japonsko

Japonky mají rovné pevné vlasy, které dobře drží tvar, tak je mezi nimi velmi populární rovné mikádo s ofinou. Nemusí ho žehlit a vypadá na nich velmi chic.

Indie

Indky si velmi pěstí své kvalitní dlouhé vlasy a rády je vystavují na odiv, například tak, že sepnou vlny po straně a nechají je spadnout na druhé rameno. Účes tak vypadá elegantně, jako z Hollywoodu.

Austrálie

Australanky rády tráví čas na pláži, a jejich charakteristickým účesem proto jsou plážové vlny s jemným melírem od sluníčka. Je to nesmrtelný účes, který bude vždy v módě.

Brazílie

Brazilky si velmi zakládají na dlouhých, vlnitých vlasech, tak je nejčastěji vidíte s velkými objemnými vlnami. O své vlasy se dobře starají, aby vlny krásně vynikly. Často si také své černé vlasy odbarvují.

Kolumbie

Naopak Kolumbijky mají zase nejraději dlouhé, sestříhané vlasy, které jsou pěkně uhlazené a lesknou se.

Francie

Francouzky jsou známé pro svou nedbalou eleganci a ta se projevuje i na jejich vlasech. Jejich neojoblíbenějším účesem je rozcuch, který vypadá, jako by se už dlouho nečesaly. Francouzské ženy nerady tráví hodiny v koupelně a vyznávají přirozenost, přitom vždy vypadají upraveně.

Nigérie

Z Nigérie se rozšířil účes, který je nyní populární i mezi bělochy a to jsou “kukuřičná pole” , kdy jsou copy zapletené těsně u hlavy po jedné straně nebo po celé hlavě. V Evropě ho proslavil zejména fotbalista David Beckham.

 

Holandsko

Holanďanky mají velmi kvalitní, husté vlasy, které potřebují trochu zkrotit. Často si je zaplétají do “mlékařského” copu, který vytvoří korunu na hlavě a pěkně drží vlasy z obličeje. Tento účes je v současnosti velmi populární.

Švédsko

Švédští muži zpopularizovali účes, který nyní nosí muži snad po celém světě. Po stranách podhol a nahoře delší patka, často uvázaná do culíku nebo drdůlku je jeden nejoblíbenějších mužských účesů v současnosti.