O nás

Vítejte na našem blogu. Dozvíte se zde vše důležité o vlasech, jak se o ně starat, co jim prospívá a naopak škodí. Představíme základní druhy vlasů podle různých kategorií a jak pečovat o ten váš. Poradíme vám, jak ze suchých, hrubých vlasů uděláte za pár měsíců jemné, hebké, a jak naopak z jemných vlasů pomocí suchého šamponu vytvoříte takové, co budou pěkně držet tvar. Dozvíte se také další typy, jak suchý šampon využít ve vlasové péči nebo i jinde.

V dnešní době žijeme ve velmi znečištěném prostředí, hodně z nás žije ve velkých městech. To nás negativně ovlivňuje v každodenním životě a projevuje se i na kvalitě vlasů. Vysvětlíme vám, proč negativní vlivy z ovzduší ničí vlasy a jak se tomu bránit. Ukážeme si, jaké masky a zábaly nám pomůžou zmírnit negativní dopad nečistot z ovzduší a poradíme vám i další masky přesně podle typu vlasů, které si snadno vyrobíte i doma.

Účes je velmi důležitý, definuje naši osobnost a může nám ve vzhledu pomoct nebo naopak uškodit. Každý národ má svoje oblíbené účesy, které se však nemusí vztahovat jen na daný národ, spousta z nich se stala oblíbenými i různě ve světě. Ukážeme vám účesy napříč národy, které jsou pro ně typické. Také vám poradíme účesy, které jsou vhodně pro ženy po čtyřicítce, které jim budou lichotit a přitom budou stále samy sebou.

Jednou z nejrozšířenějších civilizačních chorob jsou lupy. Alespoň jednou za život postihnou téměř každého z nás. Vysvětlíme vám, proč se tvoří, jaké jsou jejich nejčastější příčiny, jak s nimi bojovat a jak si můžete ulevit domácími maskami. Dalším velmi nepříjemným onemocněním vlasů jsou vši. Zejména jako děti je zažilo taky hodně z nás. Řekneme vám, odkud se berou, co způsobují na pokožce hlavy a jak se jich rychle zbavit. Poradíme také, jak zabránit tomu, aby nepostihly i ostatní členy domácnosti.