Nejlepší účesy pro ženy po čtyřicítce

Žena po čtyřicítce už by měla vědět, kdo je, co jí sluší, a už příliš neexperimentovat. To však neznamená, že její účes musí být nuda. Může se v něm promítnout elegance, profesionalita, ale i hravost a osobnost.

Nedá se přesně říct, jaký účes nesmí ženy po čtyřicítce mít, ale obecně by se měly vyhnout bláznivým barvám a takovým, které jim nelichotí a dělají je zbytečně usedlejšími. Nemusíte hned výrazně zkracovat délku, často stačí jen jemná změna střihu nebo trochu jiná barva.

Po ramena

Délka, která sluší skoro každému, je vhodná i pro zralejší ženy. Má hodně variací, může být zastřižena do rovna nebo prostříhaná do vrstev, rovná nebo vlnitá. Pěkně vypadá doplněna světlejším melírem.

2. Jemné vlny

Vlny ve vlasech jsou velmi lichotivé, dodají objem a hravost každému účesu. Použijte kulmu nebo horké natáčky, a máte elegantní účes, který vydrží několik dní.

3. Mikádo

Pokud má mikádo správnou délku a tvar, sluší snad každému. Snadno se upravuje a vypadá chic. Není divu, že elegantní Francouzky na něj nedají dopustit.

4. Prostříhané délky

Nemusíte nutně účes zkracovat, někdy stačí prostříhat a odlehčit. Účes tak získá lehkost a bude dobře držet tvar.

5. Mahagonová

Zkuste výraznou mahagonovou barvu, která málokdy sluší mladším ženám. Zvýrazní rysy obličeje a prozáří výraz.

6. Rovné

Někdy vypadá dobře i klasický rovný střih pod ramena. Pokud máte rovné vlasy, které dobře drží tvar,nemusíte účes příliš upravovat.

7. Vysoký drdol

Když potřebujete dostat vlasy z obličeje, nebo vás čeká dlouhý náročný den, vyčešte si vlasy do drdolu. Zvýrazní vám rysy a budete vypadat upraveně.

8. Výrazná blond

Pokud nejste přírodní blondýna, můžete využít přibývajících šedin a zkusit blond barvu. Ta zralejším ženám velmi lichotí, prozáří obličej a omlazuje je. Můžete zkusit jen světlé pramínky, nebo rovnoměrnou blond po celé délce. Slušet vám budou všechny odstíny od platinové po medovou.