Kouzlo kurkumy

Kurkuma je zlaté koření, které lidé znají už tisíce let. V sanskrtu pro něj existuje více než 50 různých pojmenování. Kromě nezaměnitelné chuti a aromatu má prokazatelné účinky na zdraví. Indický šafrán, jak se jí přezdívá, je jednou z ingrediencí v ayurvédě, východní medicíně, která vytváří léky z přírodních zdrojů.
Při vnitřním užívání kurkuma stimuluje funkci vnitřních orgánů, zejména žaludek, játra, ledviny a žlučník. Kurkuma patří mezi ájurvédské zázraky roulette app, je známá jako hřejivá bylina, která podporuje trávení a stimuluje produkci žluči. Mimo jiné harmonizuje hladinu cukru v krvi, posiluje imunitu a psychiku.

Velmi prospěšný je nejen při vnitřním užívání, ale také na kůži a vlasech. Indky odnepaměti používaly masku z kurkumy před svatbou, aby měly krásně rozzářenou pleť. I dnešní kosmetické firmy přidávají kurkumu do svých produktů.

Jaké má tedy účinky na vlasy:

Zabraňuje vypadávání

Zlaté koření obsahuje kurkumin, který zabraňuje působení faktoru TGF beta. Ten oslabuje vlasové kořínky a způsobuje padání a ztrátu vlasů. Zároveň kurkuma stimuluje zdravé kořínky a napomáhá růstu novým.

2. Léčí vlasovou pokožku

Kurkuma nejenže stimuluje vlasové kořínky, ale také celkově zlepšuje stav pokožky na hlavě. Pomáhá léčit ekzém, lupénku a lupy. Má antiseptické, antibakteriální antimykotické účinky. Důkladně čistí pokožku od potu, prachu a dalších nánosů a ta se pak lépe hojí.

3. Zbavuje lupů

Kurkuma slouží také jako přírodní léčba lupů. Zabíjí škodlivé kvasinky a pomáhá kůži se regenerovat. Smíchejte kurkumu s olivovým olejem, naneste do vlasů, chvíli masírujte a nechte působit 15 minut. Poté důkladně smyjte. Dělejte si pravidelné zábaly a do měsíce by se měl zlepšit stav vaší pokožky a lupů.

4. Přírodní přeliv

Kurkuma se používá jako barvivo na látky, tak ji také můžeme použít na oživení barvy vlasů. Smíchejte ji s dalším žlutým kořením, jako je šafrán, a vodou z heřmánku, a po umytí přelivem opláchněte vlasy. Získáte krásně zářivý tón vlasů.

5. Omlazuje

Indky používají kurkumu místo drahých antiagingových krémů. Kurkuma vyhlazuje vrásky, prokrvuje pokožku a bělí pigmentové skvrny. Stejný účinek má i na vlasy, použijte ji v masce s olivovým olejem. Pronikne tak do vlasových kořínků, které bude omlazovat a i vlasy budou vypadat vitálněji.