Jemnější vlasy za tři měsíce

Suché a hrubé vlasy potřebují extra péči, aby byly více lesklé a jemné. Nepovede se vám je změnit přes noc, nečekejte zázraky. Když budete důslední a vytrváte, můžete za pár měsíců zásadně zlepšit vzhled svých vlasů. Jak toho docílit?

Masky

Vlasové masky hydratují do hloubky a zjemňují vlasovou strukturu. Dobře vyživené budou také mnohem lesklejší.

Majonézová – naneste do celé plochy vlasů majonézu a nechte působit 30 minut. Pak smyjte šamponem.

Avokádová – rozmačkejte vidličkou zralé avokádo, vetřete do vlasů a nechte hodinu působit. Důkladně smyjte.

Aloe vera – opláchněte vlasy gelem z aloe vera a nechte působit tři hodiny, můžete klidně i nechat přes noc.

2. Správná péče

Omezte mytí vlasů na 1x, maximálně 2x týdně, pokud máte suché vlasy. Vybírejte kvalitní šampony bez agresivních chemických složek, jako jsou sulfáty nebo alkohol. Naopak vybírejte péči s obsahem vyživujících látek jako jsou různé oleje nebo mléka.

3. Stop barvám

Barvíte si, nebo dokonce odbarvujete vlasy? Pokud jsou od té doby vaše vlasy mnohem sušší a zničenější, přestaňte se nějakou dobu barvit. Pokud chcete zakrýt šediny, nahraďte barvu alespoň přelivem, který tolik nenarušuje vlasovou strukturu. Můžete zkusit také přírodní barvy, jako je henna.

4. Stop stylingovým přístrojům

Pokud máte pocit, že vám pravidelné žehlení nebo kulmování ničí vlasy, přestaňte je na chvíli používat nebo je vyměňte za jiný model, který je kvalitnější a používá moderní technologii. Ty už většinou tolik vlasy neničí. Na nějakou dobu je ale omezte úplně, aby se vlasy zregenerovaly. Zkuste účesy bez použití tepla, jako jsou různé copy a drdoly, které vytvoří objem i bez ničivého natáčení.

5. Pravidelný střih

Aby vlasy vypadaly zdravě, potřebují také pravidelně zastřihávat. Navštivte kadeřnici každých 6 týdnů, vlasy pak budou v mnohem lepší kondici a konečky se nebudou tak třepit.

6. Vitaminy

Péči doplňte i o léčbu zevnitř pomocí vitaminů na vlasy. Rybí olej, vitamin E, vitaminy B nebo zinek můžou významně přispět k regeneraci vlasů, ale musíte je brát pravidelně a dlouhodobě.