Jak zatočit s mastnými vlasy?

Mastné vlasy trápí mnoho z nás. Není to nemoc, ale snažit se udržet vlasy ve stavu, aby vypadaly svěže, je velmi únavné. Většinou je produkce mazu dána geneticky, někdy ale za to může stres nebo životospráva.

Šetrné mytí

Mastné vlasy máme tendenci pořádně a často mýt, to je ale kontraproduktivní. Nejenže tak nadměrně vysušujeme délky a konečky, ale pokud používáme šampon na mastné vlasy, který hodně odmašťuje, pokožka je pak přesušená a o to víc se mastí. Ideální je tak použít jemný šampon pro děti nebo na citlivé vlasy, který nebude pokožku hlavy dráždit.

Pokud máte jemné vlasy, které se rychle mastí, může vám také pomoct kvalitní šampon pro objem. Dejte si ale pozor při výběru, hodně z nich zbytečně vysušuje. Rozhodně si nemyjte vlasy každý den, zbavujete je jejich přirozených olejů a o to více se mastí. Lepší je mýt maximálně obden, velký pomocník bude suchý šampon.

Ruce pryč

wrestle with greasy hairSnažte se na své vlasy nesahat. Čím více budete pokožku hlavy stimulovat, tím víc se bude mastit. Často má mastná pokožka tendence svědit, snažte se ji rozhodně neškrábat. Tím ji jen více podráždíte. Místo toho se snažte co nejdřív vlasy umýt.

 

 

Bez Chemie

Mastná pokožka je často podrážděná a agresivní péče jí neprospívá. Pokud nemáte lupy, snažte se používat lehkou péči bez silikonů a parabenů, ideálně přírodní. Výborné jsou vlasové vody z kopřivy, břízy a dalších rostlin, které pokožku zklidní a stimulují vlasové kořínky. Přírodní kosmetika pomáhá mastným vlasům nalézt rovnováhu. Místo kondicionéru plného silikonů občas vlasům dopřejte zábal z kokosového nebo jiného oleje.

Hygiena okolí vlasů

Důležité je mýt také věci, které přijdou do kontaktu s vlasy. Čistěte pravidelně kartáč na vlasy a střídejte často povlak na polštář, na kterém spíte. Na vlasy tak nebudete přenášet tolik bakterií a pokožka hlavy zůstane déle čistá.

Životospráva

To, jak se stravujeme a jak celkově žijeme, má velký vliv na kvalitu vlasů a kůže. Vyhýbejte se stresu, hodně pijte, sportujte a jezte zdravě. Pak uvidíte, že se velmi zlepší stav vašich vlasů a nebudete muset utrácet za drahé přípravky.