Jak velkoměstské prostředí škodí vlasům

Třetina světové populace žije ve velkých městech. Pohodlnější život v nich ale přináší i negativa, jako je znečištěné ovzduší. To se projevuje na našem zdravotním stavu. Venkovní znečištění zatěžuje celý organismus, včetně vlasů. Ty jsou pak unavené, bez života a snadno se lámou.

Nečistoty

Každodenně se v městě dostáváme do kontaktu s prachem a nečistotami. Malé částečky se nám dostávají do vlasů a mohou je poškozovat. Nejlepší je nepoužívat příliš stylingových produktů, aby se částečky nečistot na ně nelepily a neusazovaly tolik ve vlasech.

Vítr

Vítr je nepřítel vlasů nejen proto, že snadno zničí účes, ale také vlasy vysušuje, a pak mají tendence krepatět. Navíc do nich zanáší prach a nečistoty. Ideální je ve větrných dnech mít na hlavě čepici nebo šátek.

Změna prostředí

Vlasy velmi trpí v zimě, kdy střídáme teplé suché prostředí ve vytopených místnostech s venkovním, kde je zima a vlhko. Vlasy se nestačí se přizpůsobit změně prostředí a to je vysiluje. To samé platí i v létě, kdy z horka přecházíme do klimatizovaného prostředí. V takových měsících je dobré vlasům dodat extra hydrataci, aby byly odolnější takovýmto změnám.

UV záření

V dnešní době je sluneční záření velmi agresivní, nejsme proti němu chráněni ani ve městě. Slunce narušuje strukturu vlasů tak, že UV paprsky vytváří volné radikály, které napadají lipidy a proteiny ve vlasech. Ty pak ztrácejí hydrataci a více se třepí. Na rozdíl od kůže vlasy se nedokážou samy obnovovat a jsou trvale poškozené.

Stres

Život ve velkých městech je velmi rychlý a stresující. Neustále se za něčím ženeme a snažíme se toho stihnout co nejvíce. To ale nedělá dobře našim vlasům. Stres nás připravuje o důležité vitaminy a minerály, které pak chybí i vlasům. Jsou oslabené, více padají a také dříve a více šediví. Stresu se v dnešní době člověk těžko vyhne, je ale dobré alespoň používat kvalitní výživové doplňky pro vlasy, které je pomůžou regenerovat.