Jak pečovat o kudrnaté vlasy

Jste majitelkou vlnitých nebo kudrnatých vlasů? Gratulujeme! Mají přirozený objem, málo se mastí a jsou hezky výrazné. Účes je v podstatě už hotový, nemusíte používat natáčky nebo kulmu. To ale neznamená, že se o ně nemusíte pořádně starat. Oproti rovným vlasům jsou sušší a mají tendenci krepovatět, tak potřebují kvalitní péči, aby vlny a lokny měly pěknou texturu.

Omezte kontakt s vodou

Kudrnaté vlasy nepotřebují mýt tak často, jsou totiž přirozeně sušší. Voda a šampon je zbytečně vysušuje ještě víc, stačí je umýt jednou až dvakrát týdně. Volte šampony určené na kudrnaté vlasy, mnoho firem má pro ně určené celé řady vlasové péče.

Vhodný střih

Zvolte vhodnou délku a tvar účesu, poraďte se s kadeřníkem, jaký je pro vás vhodný. Příliš krátké účesy kudrnatým vlasům nelichotí, získají pak trojúhelníkový tvar. Nechte si kudrny zastřihnout maximálně do delšího mikáda k ramenům.

Omezte kontakt s horkem

Snažte se své kudrnaté vlasy příliš nefénovat, nechte je co nejčastěji uschnout přirozeně. Když spěcháte a musíte si rychle vysušit vlasy, použijte alespoň difuzér, ten je pro kudrny šetrnější. Pokud chcete změnu a mít na chvíli rovné vlasy, můžete je jednou za čas vyžehlit. Vybírejte ale kvalitní žehličku, která bude minimálně ničit vlasy. Před použitím použijte přípravek na tepelnou ochranu vlasů. Rozhodně nepoužívejte žehličku denně, to je pro vlasy příliš velká zátěž.

Extra péče

Dopřejte svým vlasům pořádnou péči, po každém umytí použijte kondicionér. Můžete i změnit pořadí a nejdříve je umýt kondicionérem, a až poté použít šampon. Po každém cca třetím mytí použijte místo kondicionéru výživnější masku a nechte ji působit 10 minut. Kudrnaté vlasy také milují oleje, kterých mají samy nedostatek. Dopřejte jim tak jednou za čas zábal z kokosového, olivového nebo jiného oleje a nechte působit hodinu, nebo klidně i celou noc a ráno umyjte.

Šetrné spaní

Pořiďte si saténový povlak na polštář, vlasy se tak nebudou během spánku tolik lámat a cuchat. Nebo spěte v čepici se saténovou vložkou. Můžete si také udělat volný drdol a zavázat si na hlavu saténový šátek. Vláha vlasů tak zůstane zafixována a nevsákne se do polštáře.