Co vlasům prospívá a co jim naopak škodí

Na vlasech se rychle projeví náš životní styl a prostředí, ve kterém žijeme. Pokud chceme, aby byly zdravé a dobře rostly, musíme se vyhýbat škodlivým vlivům a dopřát jim kvalitní péči.

Co jim prospívá:

Kvalitní kosmetika

Vybírejte péči podle typu vlasů, která je hydratuje, ale příliš nezatěžuje. Ideálně používejte výrobky ze stejné řady, budou tak mít větší účinnost. Sledujte složení a snažte se vyhýbat alkoholu, parabenům a sulfátům.

Výživa

Ne nadarmo se říká, že jsme, co jíme, a náš jídelníček se promítá i v kvalitě vlasů. Dopřejte jim výživu v podobě kvalitní stravy plné na vitaminy B, C a nenasycené mastné kyseliny. Také jim příliš nesvědčí hubnutí, snažte se tedy při dietě doplňovat důležité živiny.

Hydratace

Vlas obsahuje 10 procent vody, a proto je důležité dodat mu vláhu i zevnitř, zvlášť v zimě, kdy vlasy trpí přechodem z vytopeného suchého prostředí do zimy, a v létě na sluníčku. Pijte alespoň dva litry vody denně.

Co jim škodí

Stres

Stres a těžké životní období se u mnoha lidí brzy projeví na vlasech, začnou více padat a nejsou v dobré kondici. Snažte se proto stres eliminovat, co to jde a pokud se mu nevyhnete, zařaďte do stravy alespoň kvalitní výživové doplňky zaměřené na zdraví vlasů.

Slaná voda a chlor

PokudSalt water and chlorine rádi plavete ať už v moři, nebo v bazénu, snažte se používat koupací čepici a vlasy minimálně namáčet. Chlor a sůl je velmi vysušuje. Pokud už jste je namočili, pořádně je pak alespoň vypláchněte. Zároveň jim v létě nedělá dobře slunce, snažte se tedy nosit pokrývku hlavy. Myjte je ve vlažné, teplé, ne horké vodě.

 

Přehnaná péče

Rčení všeho s mírou platí i vlasů. Nepřehánějte to s mytím ani stylingem. Určité typy vlasů sice potřebují mýt téměř každý den, používejte pak alespoň šetrnou péči. Nepřehánějte to s počtem přípravků, akorát budou vlasy zatěžovat a vysušovat. Fén a kulmu také používejte pokud možno co nejméně.